Ağ Yapımız

Hyperion Telekom

Ağ Yapımız

Core Network Hyperion

Aşağıda anılan hizmetlerimiz, Türkiye sınırları dahilinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan alınacak lisans sürecinden sonra aktif hale gelecektir.

Hyperion Telekom İstanbul’daki POP noktaları sayesinde müşterilerine toplamda 4,8Tbit’lik bir yurtdışı erişim kapasitesi sunabilecektir. Toplam kapasite iki ayrı POP noktası üzerinden (Yenibosna ve Gayrettepe) anons edilecektir. Mevcut kapasite her POP noktamızda 24x100Gbit’lik portlar halinde bulunacaktır. Bu sayede farklı rotalardan çıkış avantajı sunulacak ve yedekli bir yapı oluşturulacaktır. Farklı rotalardan sunulan kapasite global otonom DNS sistemlerimiz ile desteklenerek isim adres çözümleme işlemlerinin başarı ile gerçekleştirilmesini sağlanacaktır. Yerel ve yabancı servis sağlayıcıları ile yapilacak peering anlaşmalarımız ve bağlantılarımız sayesinde noktadan noktaya ve noktadan istenilen birden çok noktaya minimum gecikme, maksimum güvenlik ve yüksek kapasitelerde hizmet verilebilecektir.

;

Global Network Hyperion

Hyperion Telekom ağ yapısı itibarı ile beş temel noktada hizmet vermeyi planlamaktadır. Bu noktalar, Bulgaristan Telepoint, İstanbul Yenibosna MedNatilus, Gayrettepe Vodafone, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşa ve Girne’dir.

İstanbul’daki POP noktalarımıza ulaşan Hyperion müşterileri talep etmeleri halinde Bulgaristan Telepoint Veri Merkezinde Uluslararası Omurga Taşıyıcı operatörlerimiz olan Cogent Communication, GTT, Hurricane Electric, Telia Carrier ve TATA Comunication ile yapacağımız peering bağlantılarımız sayesinde siz değerli müşterilerimizi dünyanın her noktasına minimum gecikme, minimum kayıp, maksimum kapasite ve en güvenli şekilde eriştirebileceğiz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde kurulacak olan POP noktalarımızda toplam 100Gbit’lik tamamen Hyperion’a adanmış L1 (Photon) seviyesindeki spectrum gücümüz sayesinde uluslararası POP noktalarına direk erişim hizmetleri sağlayabileceğiz. Ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ülke sathında uçtan uca paket anahtarlamalı (MPLS) servis hizmetleri de sunabileceğiz.

Planlanan Kapasite Gücümüz;
Hyperion Sofya Telepoint : Toplam 4,8Tbit
Hyperion İstanbul : Toplam 4,8Tbit
Tungsten KKTC Lefkoşa : Toplam 100Gbit