Ağ Yapımız

Hyperion Telekom

Ağ Yapımız

Core Network Hyperion

Aşağıda anılan hizmetlerimiz, Türkiye sınırları dahilinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan alınan lisans sürecinin ardından aktif hale gelmiştir.Hyperion Telekom, İnternet Servis Sağlayıcılığı ve Altyapı İşletmeciliği Hizmeti B lisanslarını alarak Erişim Sağlayıcıları Birliği'nin 5651 sayılı yasa kapmasında 22020 sicil numaralı üyesi olmuştur.

Hyperion Telekom İstanbul’daki POP noktaları sayesinde müşterilerine toplamda 4,8Tbit’lik bir yurtdışı erişim kapasitesi sunabilmektedir. Toplam kapasite iki ayrı POP noktası üzerinden (Yenibosna ve Gayrettepe) anons edilmiştir. Mevcut kapasite her POP noktamızda 24x100Gbit’lik portlar halinde bulunmaktadır.

Bu sayede farklı rotalardan çıkış avantajı sunularak yedekli bir yapı oluşturulmuştur. Farklı rotalardan sunulan kapasite global otonom DNS sistemlerimiz ile desteklenerek isim adres çözümleme işlemlerinin başarı ile gerçekleştirilmesini sağlamış bulunuyoruz.

Yerel ve yabancı servis sağlayıcıları ile yapılan ve yapılacak peering anlaşmalarımız ve bağlantılarımız sayesinde noktadan noktaya ve noktadan istenilen birden çok noktaya minimum gecikme, maksimum güvenlik ve yüksek kapasitelerde hizmet verilebilmektedir.

;

Global Network Hyperion

Hyperion Telekom ağ yapısı itibarı ile beş temel noktada hizmet vermeyi planlamaktadır. Bu noktalar, Bulgaristan Telepoint, İstanbul Yenibosna MedNatilus, Gayrettepe Vodafone, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşa ve Girne’dir.

İstanbul’daki POP noktalarımıza ulaşan Hyperion müşterileri talep etmeleri halinde Bulgaristan Telepoint Veri Merkezinde Uluslararası Omurga Taşıyıcı operatörlerimiz olan Cogent Communication, GTT, Hurricane Electric, Telia Carrier ve TATA Comunication ile yapacağımız peering bağlantılarımız sayesinde siz değerli müşterilerimizi dünyanın her noktasına minimum gecikme, minimum kayıp, maksimum kapasite ve en güvenli şekilde eriştirebileceğiz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde kurulacak olan POP noktalarımızda toplam 100Gbit’lik tamamen Hyperion’a adanmış L1 (Photon) seviyesindeki spectrum gücümüz sayesinde uluslararası POP noktalarına direk erişim hizmetleri sağlayabileceğiz. Ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ülke sathında uçtan uca paket anahtarlamalı (MPLS) servis hizmetleri de sunabileceğiz.

Planlanan Kapasite Gücümüz;
Hyperion Sofya Telepoint : Toplam 4,8Tbit
Hyperion İstanbul : Toplam 4,8Tbit
Tungsten KKTC Lefkoşa : Toplam 100Gbit