Direct Internet Access Çözümleri DIA

Özel Internet Erişimi (Direct Internet Access)

Direct Internet Access (DIA), işletmelerin çevrimiçi taleplerini tam olarak desteklemek için standart olarak fiber optik bağlantı kullanan simetrik bant genişliğine sahip özel iş sınıfı internet hizmetidir. Kurumsal internet erişimi ve bulut tabanlı ihtiyaçlar için mükemmel bir çözümdür, çünkü bir Direct Internet Access paketi, hat paylaşımı olmayan download - upload hızları birbirine eşit erişim hizmeti anlamına gelir.

Çok kullanıcılı ve aynı anda birden fazla görevi çevrimiçi olarak yapıyor olabilirsiniz. DIA, tüm sektörlerde giderek yaygınlaşan çok sayıda bulut tabanlı depolama ve uygulama kullanan işletmeler için özellikle çok önemli bir konudur ve tüm bu avantajları ile beraber farklı iş gereksinimlerine farklı bant genişlikleri ile çözüm sunan özel bağlantı tipidir.

Özel internet erişimi, şirketinizin her zaman ödediği bedel kadar bant genişliğini aldığını garanti eder. Özellikle kurumsal işletmeler, verimsiz bant genişliği ve kesinti sürelerine tahammül edemez, bu nedenle kendilerine tahsis edilmiş “Direct Internet Access” bağlantı tipini tercih ederler. Özel devreler, tek bir konuma internet hizmeti sağlar, yani bant genişliği yalnızca devre sahibi kurum tarafından kullanılabilir. Bu hizmette paylaşım yoktur.

Günümüzde birçok işletme, paylaşımlı internet devreleri üzerinde faaliyet göstermektedir. Paylaşılan bir ağda, veri akışı yaparken zamana duyarlı dosyaları yüklemeye çalışıyorsanız, bant genişliğinizin kapasitesi ile mücadele edeceksiniz, çünkü paylaşılan devreler, paylaşılan bant genişliğine eşittir. Paylaşılan bir bağlantı, maksimum bant genişliğinizi başkalarıyla paylaştığınız anlamına geldiğinden, internet hızınız dalgalanacaktır. Gün boyunca hızlar tahmin edilemez olabilir.

Güvenliğinizi artırmanın bir yolu da, özel internet erişimi kullanmaktır. İnternet bağlantınızı kuruluşunuz dışındakilerle paylaşmak zorunda kalmayarak genel siber güvenliğinizi güçlendirin ve ağınızı ihlallere karşı izole edin. Özel internet erişiminiz olduğunda, diğer ağlardan gelen tehditler hakkında daha az endişelenebilirsiniz.